ewela w lustrze

Mogłabym powiedzieć o sobie, że urodziłam się po to, aby uczyć.

Od kilkunastu lat pracuję jako nauczyciel i wychowawca (jeśli interesują Cię szeroko pojęte kwalifikacje/papiery zajrzyj tu).

I od kilkunastu lat obserwuję jak często rodzice i ich dzieci mijają się                      na płaszczyźnie komunikacji.

A to właśnie dzięki komunikacji tworzą się relacje. A te z kolei przekładają się na jakość naszego życia.

To proste i trudne zarazem.                                                                                          Trudne, bo wymaga zaangażowania, cierpliwości, empatii.

Trudne, jednak możliwe.

Dawno temu na jednym ze szkoleń pedagogicznych usłyszałam takie zdanie: dziecko da się formować do 3. roku życia jak plastelina, do 6. roku życia jak drewno, potem jak kamień.

Dlatego tak ważne jest, aby od narodzin dziecka mieć świadomość tego,co daje komunikacja w procesie „formowania się” człowieka.

DLACZEGO MIAŁABYŚ MI ZAUFAĆ?

Może dlatego, że nie byłam i nie jestem nadal idealną matką. Jestem taką matką jak Ty: pełną wątpliwości, czasem niepokoju i żalu.

Przez pierwsze lata życia moich dzieci robiłam rzeczy, których bym nie zrobiła, gdybym wiedziała to, co wiem dziś.

Na szczęście byłam i jestem otwarta na rozwój, wyciąganie wniosków z podejmowanych działań.

Sprawdziłam na własnej skórze jak to jest, kiedy nie wiesz jak reagować na „pewne” zachowania dziecka. Kiedy stoisz bezradnie, bo dziecko krzyczy, wylewa kilogramy złości, wpada w histerię. Kiedy, mimo tego, że opanowało mowę i mówi do Ciebie, nie rozumiesz go, nie wiesz o co mu chodzi.

JAK MOGĘ CIĘ WESPRZEĆ?

To co Ci proponuję to zatrzymanie się w codziennym pośpiechu. Odnalezienie miejsca na to, co w życiu najważniejsze: wartości, potrzeby, emocje.  Przyjrzenie się temu jak mówisz, po co to mówisz, zauważenie jaką moc mają słowa.

Zobaczysz jak  funkcjonujesz w relacjach z innymi, bo taki wzorzec przekazujesz dziecku (często nieświadomie).

Będziemy sprawdzać to razem, bo ja wciąż się uczę.

Na mojej stronie znajdziesz też informacje o rozwoju dziecka, jego mowy i komunikacji z dorosłym. Ta wiedz pozwala na pełniejsze rozumienia małego człowieka. Gwarantuje lepszy kontakt i możliwość zaistnienia relacji, które dają satysfakcję.

Liczę na Twoją obecność.

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE